Przejdź do treści

📚   Premiera e-booka   „Wszystko co można wyczytać z morfologii krwi”

Wróć do list wpisów
2 kwietnia, 2024

Umiejętne odchudzanie

Leszek Zabrocki

Ze mną osiągniesz swój wymarzony cel bez głodu, ograniczeń i stresu. 

Osoby rozpoczynające proces redukcji wagi często popełniają błędy związane z brakiem dostatecznej wiedzy i nieumiejętnym doborem produktów, które będą spożywać. Liczenie kalorii nie jest kluczowe dla procesu redukcji wagi. Ważne z jakich źródeł te kalorie pochodzą. Kluczowa jest odżywczość produktów, które znajdą się na Państwa talerzach. Ważne są procesy obróbki termicznej, połączenia produktów ze sobą i źródła, z których te produkty pochodzą. Kiedy słucham jakimi dietami i sposobami  próbowali Państwo zrzucić nadmiar kilogramów, włos mi się na głowie jeży. Wyrządzali sobie Państwo więcej szkody niż pożytku. W dodatku w każdym przypadku kończyło się to efektem jo-jo. Najczęściej są to diety niedoborowe, zapewniające głodówkowe porcje energii dla organizmu, o nikłej ilości witamin  i mikroelementów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania. Chciałbym wyraźnie to powiedzieć – nie ma internetowej diety cud !!! Każda dieta powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb. Rola dietetyka nie kończy się na wręczeniu kilku kartek z przepisami i wyliczonymi gramami produktów, które należy spożywać. Odchudzanie jest to proces, w którym świadomość  i wiedza przekazana przez prowadzącego, powinna pozwolić Państwu na samodzielnie podejmowanie decyzji, co jest dla Was dobre a co złe. Ważne jest przeprowadzenie edukacji zdrowotnej. Jeśli będzie to opierało się na wzajemnej współpracy odmienicie Państwo swoje życie na lepsze i osiągniecie upragniony cel.

Podczas odchudzania trzeba zadbać o odpowiednią detoksykację organizmu, gdyż spalanie tkanki tłuszczowej wiąże się z ogromnymi zanieczyszczeniami i obciążeniem organów wewnętrznych. Duża ilość tkanki tłuszczowej jest toksyczna dla organizmu. Powoduje stany zapalne, ucisk na organy wewnętrzne i naczynia krwionośne, otłuszczenie organów wewnętrznych, zaburza gospodarkę hormonalną i wiele wiele innych. W tkance tłuszczowej organizm kumuluje substancje dla niego szkodliwe i toksyczne, których nie udało się wydalić. Przy jej redukcji te tykające bomby zostają uwolnione do organizmu i mogą wyrządzić wiele poważnych szkód. Dlatego należy przy redukcji tkanki tłuszczowej jednocześnie pamiętać o oczyszczaniu organizmu i poprawie szczelności jelit. Mądre odchudzanie to redukcja tkanki tłuszczowej, a nie odwadnianie organizmu i trawienie własnych mięśni z niedożywienia. Bez wody nie ma życia, a mięśnie są nam potrzebne do poruszania i spalania kalorii pochodzących z redukowanego tłuszczu. Organizm trzeba zbilansować pod względem odżywczym, biochemicznym, hormonalnym, mając na względzie choroby współistniejące oraz wiek.

Im wcześniej rozpoczniecie Państwo redukcję wagi, tym lepiej dla Was, Waszego organizmu, komfortu życia i jego długości.

Podczas odchudzania jak i procesów leczenia trzeba zadbać o odpowiednią suplementację. Pewnie zdziwi to Państwa, ale obecnie produkowane rośliny nie mają skąd czerpać mikroelementów. Ze względu na wyjałowienie gleb przez intensywną produkcję, a czasem hodowlę na sterylnej wacie, obecne warzywa i owoce, które są symbolem zdrowia, nie są już tak zdrowe jak było to 25 lat temu i wcześniej. Redukcja minerałów i witamin w nich zawartych sięga nawet 75%. Niektórych pierwiastków potrzebnych nam do życia nie ma tam już od około 100 lat. Czy ktoś kiedyś z Państwa słyszał o roślinach, które są idealnym źródłem boru ? Tego pierwiastka już dawno nie uświadczymy w naszej diecie, a jest jednym z kluczowych mikroskładników potrzebnych  dla utrzymania naszego zdrowia. Brak odpowiedniej ilości wody, witamin, mikroelementów, pierwiastków śladowych, aminokwasów, tłuszczów prowadzi do powstawania stresu komórkowego. Komórki nie wiedzą jak mają prawidłowo funkcjonować bez kluczowych dla ich egzystencji elementów i dlatego próbują się przeobrażać i modyfikować swoje szlaki metaboliczne. Aktywuje to czasem zupełnie niepotrzebne geny. Komórka sięga w głąb zasobów informacji zawartych w jądrze komórkowym, aby jak my w książce czy instrukcji obsługi, odnaleźć odpowiedź na pytanie jak ma sobie teraz radzić.

Swoim pacjentom zalecam odpowiednią suplementację, jeśli tego wymaga ich stan zdrowia. Posiadam kompleksowe przeszkolenie z tego zakresu.

Wykorzystuję do pracy najnowszy i najdokładniejszy analizator składu ciała japońskiej marki TANITA. Oblicza on aktualną, dostosowaną do obecnej wagi, podstawową przemianę materii PPM. Większość dietetyków oblicza ten poziom popełniając błąd niedoszacowania, co skazuje ich pacjentów na niedożywienie. Moi pacjenci jedzą do sytości to co lubią i tracą nadprogramowe kilogramy, bez wkładania w to najmniejszego wysiłku.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej kliknij w ikonkę kontakt