Przejdź do treści

📚   Premiera e-booka   „Wszystko co można wyczytać z morfologii krwi”

Sonoterapia

Uwierz w potęgę swojego umysłu i pozytywnych myśli. Mózg człowieka jest organem, z którego siły oddziaływania na nasze zdrowie nie do końca zdajemy sobie sprawę. Nie wiemy jak silnie wpływa na nasze odczucia somatyczne, dopóki sami nie spróbujemy tego na sobie.  Dlatego do oferty wprowadziłem sonoterapię. Jest to technika aktywacji odpowiednich obszarów mózgowych przez dźwięk i afirmację. Zawiera też techniki relaksacyjne i oczyszczające całe ciało. Dowiedz się jak nasze myśli oddziaływują na każdą komórkę naszego ciała.

Zaprezentuję Państwu proste przykłady powiązań mózgowych i efektów somatycznych. Dlaczego kiedy słyszymy rytmiczną muzykę zaczynamy bezwiednie tupać nogą, stukamy palcem w stół, nucimy coś, podrygujemy, uśmiechamy się, czujemy się szczęśliwi , śpiewamy ? To przecież tylko muzyka, a wywołuje w nas szereg reakcji zarówno na poziomie aktywacji rozmaitych obszarów mózgu jak i ciała. Teraz spróbuj wyobrazić sobie cytrynę. Przypomnij sobie jej piękny żółty kolor i poczuj jej kwaśność. Wyobraź sobie, że właśnie przekrajasz ją na pół i przejeżdżasz językiem po świeżo rozkrojonej, soczystej i kwaśnej cytrynie. Po kilku chwilach Wasze ślinianki zaczną wytwarzać ślinę. Czujesz napływające do ust coraz większe ilości śliny ? A teraz przypomnij sobie jakąś miłą chwilę z wakacji. Czujesz to ciepło, które Cię wtedy otaczało?  To świecące słońce, ogrzewające Twoje ciało ? Czujesz ten powiew wiatru na swoich policzkach ? Masz wrażenie, że chociaż teraz jesteś daleko, oddychasz tym samym powietrzem co tam, kiedy przepełniało cię szczęście ?  To tylko wyobraźnia. Teraz dodaj do tego techniki relaksacyjne, oddechowe, spokój, rozluźnienie oraz stymulację dźwiękową obu półkul mózgowych.

Wystarczy, że zamkniesz oczy, a uwierzysz, że możesz wszystko…

Sonoterapia jest jednym z mechanizmów medycyny opartej o instynkt. Kto jej raz spróbuje, przekona się o jej potężnej sile i odkryje w sobie mechanizmy do samoleczenia i odnajdywania  szczęścia. Techniką tą, bez efektów ubocznych, można leczyć prawie każdą chorobę.